Oko Nigdy Nie Śpi III Edycja / Miłość / 30.06-03.07.2016 / Program

Oko Nigdy Nie Śpi III Edycja / Miłość / 30.06-03.07.2016 / Program

Instytucja Kultury Pałac Lubostroń

 

30.06.2016 czwartek

19.00 – Otwarcie Spotkań w Sali Rotundowej

19.15 – Agnieszka Taborska – wykład: „Pojęcie miłości szalonej w surrealistycznej teorii i sztuce”

20.00 – otwarcie wystaw:
– Magdaleny Franczuk & Artur Chrzanowski (kurator) „ The Book of Wonder“
– Terry Buchholz – „Displaced (person)“performance
– Open space *

21.15 – Spotkanie muzyczne: Tomek Licak, Maciej Wróbel, Piotr Kaliski, Jarosław Majewski, Maks Gwinciński, Grzegorz Pleszyński, Łukasz Owczarzak, Bartek Kapsa, Artur Maćkowiak, Sławomir Szudrowicz i ……Banquett

22.00 – Markus Mussinghoff –„Expanded touchscreen“ performance

 

01.07.2016 piątek

9.00-11.00 – Emilia Malczyk& Czarny Karzeł ….karmienie Miłością czyli śniadanie (Domek Myśliwski)

10.00 – 11.15 – Joanna Lessing- Pernak – wykład, działanie, badanie (pałac)

10.00 – 11.00 – Jolanta Ciesielska– dyżuruje: „Gabinet listów miłosnych pisanych na różne okazje, w stylu romantycznym i nie tylko” (park)

11.15 – Daniel Roland Sobota – wykład „Wędrówki po istnieniu“

12.00 – Agnieszka Taborska– wykład: Sadomasochistyczny związek Uniki Zürn i Hansa Bellmera (Pałac)

15.30 – Ewa Kuryluk – wykład

17.00 (godziny wejść: 17-17.30; 17.45-18.15; 18.30-19)​ – Kaye Winwood & Sarah Baker – Diabolical Roses – performance (Galeria k.Oranżerii)

18.00 – 19.00 – Jolanta Ciesielska – dyżuruje: „Gabinet listów miłosnych pisanych na różne okazje, w stylu romantycznym i nie tylko” (park)

17.00 – 18.00 – Joanna Lessin –Pernak – wykład / działanie / badanie

19.10 – Joern Burmester – „Sorry VI“ performance

19.30 – Emilia Malczyk& Czarny Karzeł ….karmienie Miłością czyli kolacja (Domek Myśliwski)

20.15 – Marcin Giżycki – „Theatrum Magicum“ – the making of… oraz pokaz zdjęć Kamila Milewskiego zrealizowanych w Łancucie (Theatrum Magicum)

21.15 – Maciek Bączyk – Mleczne medium – audiowizualny performance

22.00 – Grzegorz Pleszyński – Symfonia Antydepresyjna Oko nigdy nie śpi/ Chór Czarnego Karła (Park)

23.00 – Kuba Elwertowski – „Serca bicie“ – instalacja w parku

23.15 – Współ. Gra – spektakl teatralny (Oranżeria)

00.00 – Łukasz Owczarzak & Czarny Karzeł – otwarta sesja zdjęciowa z muzyką na żywo (Park)

00.00 – spotkanie muzyczne w oranżerii 

 

 

02.07.2016 sobota

09.00 – 11.00 – Emilia Malczyk& Czarny Karzeł ….karmienie Miłością czyli śniadanie (Domek Myśliwski)

10.00 – 11.00 – Jolanta Ciesielska– dyżuruje:  „Gabinet listów miłosnych pisanych na różne okazje, w stylu romantycznym i nie tylko”(park)

11.00 – Arkadiusz Tabero – Psychoanalityczna miłość. Przypadek Carla Gustava Junga i Sabine Spierlein (park za pałacem)

13.00 – Grażyna Świętochowska – wykład

15.00 – Zbigniew Mikołejko – wykład – „Zabić kochanków z Werony” (pałac)

17.15 – Marta Filipiak&Czarny Karzeł – Five o’clock (labirynt w parku )

17.45 – Joanna Lessing– Pernak– wykład, działanie, badanie (labirynt w parku)

19.00 – Maria Waśko – Konstrukcja w procesie w Bydgoszczy/wykład (sala rotundowa)

20.00 – Emilia Malczyk & Czarny Karzeł ….karmienie Miłością czyli kolacja (Domek Myśliwski)

21.00 – Kuba Mikurda i Kuba Woynarowski wykład na podstawie książeczki „Corpus Delicti”, o przedmiotach w filmach Waleriana Borowczyka

23.00 – Karolina Ford „Prześwity“ – film, spotkanie z autorką (Oranżeria)

00.00 – Adam Kruk&Artur Maćkowiak – UTOPJA / koncert / wideo / instalacja dźwiękowa

00.30 – spotkanie muzyczne w oranżerii

 

03.07.2016 niedziela

10.00- śniadanie w parku

  • W trakcie całych Spotkań w ramach rezydencji artystycznej odbędą się warsztaty oraz pokaz efektów pracy Pawła Passiniego i Studia Aktorskiego neTTheatre
  • Artyści, których będzie można spotkać w działaniu: Marcin Giżycki, Bogdan Dziworski, Marcin Roszczyniała, Kamil Kusy, Diana Ronnberg, Kordian Lewandowski.

 

W zespole parkowym swoją pracę realizowali będą:

  • Bogdan Dziworski
  • Kamil Kusy
  • Studio aktorskie neTTheatre

 

* Open space:

– Anna Maciejewska – ”Przechył cielesności” – instalacja
– Justyna Jułga – „Wydobyte z cienia“ – fotografia
– Andrzej Prokopiuk – „Kompozycje“
– Marek Maciejewski – „Teksty“

 

Spotkania oraz sympozjum dofinansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego

Współpraca: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytucja Kultury Pałac Lubostroń.